Każdy z nas chciałby cieszyć się długim życiem w zdrowiu i pełnej sprawność. Niestety z wiekiem nasz organizm zaczyna odmawiać nam posłuszeństwa, tym samym narażając nas na niebezpieczeństwa. Utrata równowagi, upadek, duszność – każdemu z nas mogą się przytrafić niepokojące dolegliwości, które postawią naszych najbliższych w stan pełnej gotowości. Nie oznacza to jednak, że wraz z przybywającymi nam latami mamy rezygnować z godności i niezależności. Całodobowa opieka osób starszych to rozwiązanie, które przywróci nam swobodę, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo w nagłych wypadkach.

Jak działa system całodobowej opieki osób starszych?

całodobowa opieka osób starszychStarając się zapewnić osobom starszym jak najwięcej swobody i niezależności opracowaliśmy system opieki zdalnej, który reaguje na nagłe wypadki oraz intencjonalne wezwania pomocy. Dzięki temu opieka całodobowa jest praktycznie bezinwazyjna – sprowadza się do wodoodpornego zegarka lub naszyjnika, który w razie potrzeby pomoże nam szybko nawiązać kontakt z teleoperatorem i wezwać pomoc.

Nadajnik reaguje na nagłą zmianę pozycji (upadek) oraz wciśnięcie przycisku SOS. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku wiadomość jest natychmiast przesyłana do działającego całodobowo Telecentrum interwencyjnego, co powoduje automatyczne połączenie się z operatorem. Operator szybko zidentyfikuje zagrożenie i podejmie stosowne działania, także skontaktuje się z naszymi najbliższymi.

Opieka Całodobowa – Warszawa i okolice

Naszą ofertę opieki domowej osób starszych kierujemy przede wszystkim do podopiecznych z terenu miasta Warszawa i okolicznych miejscowości. Działamy w oparciu o sprawdzone systemy wykorzystując nowoczesne, a zarazem niezwykle proste w obsłudze i niezawodne w działaniu rozwiązania. Dzięki temu zapewniamy poczucie bezpieczeństwa zarówno osobom starszym, które chcą żyć godnie i w sposób niezależny, jak i ich dorosłym dzieciom.

Nasze systemy bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w przypadku opieki całodobowej nad osobami starszymi przebywającymi we własnych domach, ale również jako opieka nocna w domu seniora. Tam, gdzie dotychczas niezbędne były dyżury i obchody pielęgniarskie, wprowadzamy nowoczesne rozwiązania gwarantujące spokojny sen, a zarazem bezpieczeństwo pensjonariuszy. To sprawia, że opieka nocna w domu seniora jest jeszcze bardziej wydajna i dyskretna.

W przypadku opieki nocnej w domu seniora system możemy zintegrować z pomieszczeniem dyżurki, dzięki czemu ewentualne alarmy nie będą wysyłane do ogólnego Telecentrum interwencyjnego, ale bezpośrednio do pracowników domu seniora mogących udzielić natychmiastowej pomocy pensjonariuszom. Oferujemy również krótkoterminową opiekę seniora.